Sadzenie letnich słoneczników w ogrodzie z kwiatami ciętymi

Sadzenie letnich słoneczników w ogrodzie z kwiatami ciętymi

Jednym z najważniejszych aspektów uprawy ogrodu na kwiaty cięte na małej przestrzeni jest zarządzanie. Po kilku latach uprawy kwiatów na moim podwórku bez wątpienia nauczyłem się sporo o porach roku i różnych sposobach, dzięki którym jestem w stanie naprawdę wyprodukować jak najwięcej kwiatów ciętych. Obejmuje to naukę zmiany i rotacji nasadzeń kwiatowych w trakcie sezonu wegetacyjnego.

Rotacja upraw w trakcie sezonu

Chociaż większość nie uważałaby kwiatów ciętych za uprawę w tradycyjnym sensie, moim celem zawsze było zwiększenie produkcji najlepiej jak potrafię. W moim ogrodzie w strefie 6b szybko odkryłem, że konieczne będzie skupienie się na kwiatach, które produkują najbardziej użyteczne łodygi do aranżacji kwiatowych, upewniając się, że usunięto te, które zakończyły kwitnienie lub nie produkowały zbyt dobrze. Jednak dopiero, gdy zacząłem uprawiać odporne, roczne kwiaty , zacząłem naprawdę wykorzystywać swoją przestrzeń do pełnego potencjału. Jak sama nazwa wskazuje, jesienią sadzi się odporne, roczne kwiaty.

Ponieważ są odporne, są w stanie wytrzymać mroźne zimowe temperatury. Dzięki temu kwiaty posadzone jesienią kwitną znacznie wcześniej niż ich wiosenne odpowiedniki. Daje to wyjątkową okazję do uprawy więcej niż jednego rodzaju roślin w tym samym miejscu każdego sezonu, po zakończeniu kwitnienia odpornych roślin jednorocznych i usunięciu ich z ogrodu.

Sukcesja sadzenia słoneczników

W moim ogrodzie pierwsze sadzenie słoneczników to pewny znak, że wreszcie nadeszło lato. Słoneczniki letnie są jednymi z pierwszych kwiatów zastępczych, które są przenoszone na wcześniej odporne roczne rabaty. Ponieważ każdy rodzaj wytrzymałych roślin jednorocznych kończy kwitnienie o różnych porach sezonu, pozwala to na sadzenie w ogrodzie naturalnej sukcesji słoneczników. Chociaż większość hodowców sugeruje sadzenie sukcesji słoneczników co 2-3 tygodnie w okresie wegetacyjnym, przyznam, że moje czasy sadzenia będą często dłuższe. Mimo to późne lato to piękny czas – kiedy rabaty kwiatowe rozkwitają intensywnie żółtymi kwiatami!