Przygotowanie do dłuższej wycieczki rowerowej

Przygotowanie do dłuższej wycieczki rowerowej

Nie ma prostej odpowiedzi tak lub nie na to pytanie. Tak, jest inny, bo jest dłuższy. Nie, nie jest inaczej, ponieważ nadal jeździsz na rowerze i nosisz cały swój sprzęt. Obie poprzednie odpowiedzi dotyczą po prostu jednego aspektu wycieczek rowerowych, ale rzeczywistość może być znacznie bardziej złożona.

Zmęczenie

Wyjazd na dłuższą wycieczkę rowerową niekoniecznie musi oznaczać dłuższe codzienne dystanse. Oznacza to jednak, że jeździsz na rowerze więcej dni z rzędu, a to może stać się problemem, ponieważ może narastać zmęczenie. Najłatwiejszym sposobem uniknięcia tego jest zapewnienie sobie dni odpoczynku, podczas których w ogóle nie jeździsz na rowerze. Trasę znajdziesz na stronie https://www.wyprawyrowelove.pl/.

Sprzęt i waga

Nawet jeśli możesz szczęśliwie zabrać 25 kg sprzętu na trzydniową wycieczkę, noszenie tej samej ilości na znacznie dłuższą wycieczkę stanie się trudniejsze. Jest takie powiedzenie, że w przypadku sprzętu kempingowego możesz wybrać dowolne dwie z trzech opcji: tania, lekka i mocna. Nie możesz mieć wszystkich trzech opcji, a gdzieś będziesz musiał dokonać kompromisu. Na krótszych trasach ten kompromis może łatwo polegać na tańszym, cięższym zestawie, ale podczas dłuższej trasy możesz to przemyśleć. Przed wyruszeniem w dłuższą trasę wypróbuj swój sprzęt podczas trzy- lub czterodniowej przejażdżki. Z wyjątkiem sprzętu na deszczową i zimną pogodę, jeśli czegoś nie używałeś, nie pakuj tego na dłuższą wycieczkę.

Moc

Kiedy Dervla Murphy wyruszyła z Irlandii do Indii rowerem w 1963 roku, nie miała żadnych elektronicznych gadżetów. Możesz być wyjątkiem iw dzisiejszych czasach podążaj za jej przykładem, ale zdecydowana większość z nas na co dzień polega na różnych elektronicznych gadżetach. To natychmiast rodzi pytania o to, jak naładować gadżety. Twoje możliwości są ograniczone: możesz przenocować w miejscu, w którym możesz ładować gadżety, możesz wziąć power bank, możesz wziąć ładowarkę słoneczną lub możesz polegać na dynamo.

Sieć elektryczna
Oczywiście jest to najłatwiejsze, ponieważ wystarczy podłączyć wszystko i ładować przez noc. Zwykle wiąże się to z rezerwacją w pensjonacie, hotelu lub podobnym obiekcie, ale równie dobrze może to być dom gospodarza. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie gadżety mogą działać od rana, dopóki nie będziesz mógł ich ponownie podłączyć pod koniec dnia.
Power bank
Power banki zmieniają zasady gry. Ja używam 20 000 mAh i może w pełni naładować mój telefon i mojego Garmina co najmniej pięć razy. Oznacza to, że teoretycznie mogę wybrać się na co najmniej sześciodniową wycieczkę poza siecią i pozostać samowystarczalnym pod względem mocy. Minusem jest to, że power banki, szczególnie te mocne, zwiększają wagę, ale jest to kompromis, z którym mogę żyć.

Ładowarki

słoneczne Technologia słoneczna poczyniła ogromne postępy i możesz otrzymać składaną ładowarkę słoneczną o mocy 60 W, idealną do wycieczek rowerowych. Pamiętaj tylko, że ładowarki słoneczne są dość wolne i przydają się tylko wtedy, gdy są podłączone do czegoś, co wymaga ładowania. Zwykle byłby to bank mocy. Oczywiście lepiej sprawdzają się w bezpośrednim, silnym świetle słonecznym, więc nie oczekuj wiele w środku szarej i mokrej zimy.

Hub to niesamowite urządzenia i po prostu nie zauważysz żadnego dodatkowego oporu. W ciągu dnia możesz wykorzystać energię generowaną przez dynamo do podładowania powerbanku, podczas gdy w nocy możesz polegać na światłach dynama. Istnieje wiele dobrych powodów, dla których tak wielu kolarzy ultradystansowych, a także Audaxers , polega na dynamo.
Nagłe wypadki
Podczas krótszej wycieczki bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz się w pobliżu osób, do których możesz zwrócić się o pomoc w nagłych wypadkach. Im dłuższa wycieczka rowerowa, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz musiał być samowystarczalny, co musisz uwzględnić w swoich planach. Jeśli rowerem przez Europę, placówki medyczne wydają się być dobre, ale w wielu częściach świata z pewnością tak się nie stanie. Pamiętaj, że w takich częściach świata możesz również nie mieć sygnału komórkowego. To nie powinno być zerwaniem umowy. Zamiast tego wystarczy rozważyć alternatywy, takie jak komunikator Spot.

 

Języki
Jeśli będziesz jeździł rowerem po krajach, w których nie znasz języka, dobrym pomysłem jest wcześniejsze sporządzenie listy pytań i odpowiedzi (Twoim przyjacielem jest Google Translate). W poprawce możesz pokazać wydrukowany arkusz miejscowemu, znaleźć pytanie, na które potrzebujesz odpowiedzi w języku angielskim, i wskazać tłumaczenie w języku lokalnym obok niego. Podobnie upewnij się, że są wymienione odpowiedzi w lokalnym języku, wraz z tłumaczeniami na język angielski. W ten sposób nadal będziesz w stanie komunikować się, bez konieczności robienia tej anglojęzycznej rzeczy, czyli po prostu wolniejszego i głośniejszego mówienia.

Granice międzynarodowe

W momencie, gdy Twoja wycieczka przekroczy granice międzynarodowe, stanie się bardziej złożona. Na początek prawdopodobnie będziesz musiał nosić przy sobie paszport przez cały czas i możesz podlegać ograniczeniom wizowym. Oczywiście będziesz musiał przechowywać swój paszport tak bezpiecznie, jak to możliwe, i w wodoodpornej torbie. Zawsze rób kserokopie paszportu i noś go przy sobie, w tym kopie wszelkich wiz. Włóż je do plastikowej torby i ukryj w kierownicy lub rurze sterowej. W ten sposób, jeśli Twój paszport zostanie zgubiony lub skradziony, będziesz o wiele lepiej przygotowany do radzenia sobie z tym problemem.

Jedzenie i napoje
Ponownie, w większości krajów Europy jedzenie jest łatwo dostępne, a po drodze można je kupić. Pamiętaj tylko, że w bardziej odizolowanych obszarach, takich jak części Szkocji, sklepów będzie niewiele. Jeśli będziesz podróżować w okolicy, w której możesz łatwo uzyskać dostęp do czystej wody pitnej, Twoje życie byłoby prostsze. Jeśli nie, sugeruję noszenie urządzenia do filtrowania wody, ponieważ czerwonka nie jest zabawna! Zawsze, zawsze uzupełniaj wodę przy każdej możliwej okazji, nawet jeśli uważasz, że masz wystarczająco dużo wody. Jeśli masz dostęp do owoców cytrusowych, wbij segment do każdej butelki z wodą – to nada wodzie smak, a kwas cytrynowy pomoże zachować higienę butelki.

Zwolnij!
Prawdopodobnie będziesz jeździł w ten sposób tylko raz w całym swoim życiu, więc zwolnij. Rozejrzyj się. Uśmiech. Rozmawiać z ludźmi. Zrób WIELE zdjęć. Jeśli dostępny czas nie pozwala na spowolnienie na planowanej trasie, spróbuj skrócić trasę. Jesteś tam, aby odkrywać i doświadczać cudów, jakie ma do zaoferowania świat. Nie oszukuj się, przejeżdżając przez to wszystko!