5 sposobów na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach

5 sposobów na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach

O czym myślisz, gdy słyszysz o zanieczyszczeniu powietrza? Możesz od razu wyobrazić sobie gigantyczną chmurę dymu, samochody wyrzucające spaliny lub spalarnię śmieci – ale czy kiedykolwiek myślałeś o własnym domu w Beaufort?

Rzeczywistość jest taka, że ​​zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, takie jak kurz, brud i sierść zwierząt domowych, mogą negatywnie wpływać na jakość powietrza w pomieszczeniach.

Jak mogę poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach?
Według = Agencji Ochrony Środowiska przebywanie w pomieszczeniach, a nie na zewnątrz, może spowodować od dwóch do pięciu razy więcej zanieczyszczeń w powietrzu. Aby chronić siebie i swoich bliskich, oto pięć sposobów na poprawę jakości powietrza w domu (IAQ):

1. Użyj wentylatorów i osuszaczy

Każdy obszar w domu, w którym występuje wilgoć, jest szkodliwy dla jakości powietrza. Dzieje się tak, ponieważ na tych obszarach rozwija się pleśń i pleśń. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma alergie lub astmę, możesz mieć kłopoty.

Aby temu zapobiec, włącz wentylatory w kuchni i łazience. Dzięki temu obszar pozostanie suchy, co pomoże zapobiec rozwojowi pleśni. Jeśli Twoja piwnica jest wilgotna, rozważ zakup osuszacza lub porozmawiaj z naszym zespołem o osuszaczu do całego domu, aby zmniejszyć wilgotność.

2. Posprzątaj

Pył może zwiększyć zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach. Pamiętaj, aby regularnie zamiatać, odkurzać i myć podłogi w domu, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu.

Innym świetnym sposobem, aby zapobiec przedostawaniu się nadmiaru zanieczyszczeń do domu w Beaufort, jest umieszczenie wycieraczki przy wejściu. Pamiętaj, aby odkurzyć wycieraczkę, którą trzymasz w środku. (Odkurzacze z jednorazowymi workami, szczególnie wysokowydajne worki z powietrzem [HEPA], są lepsze do redukcji kurzu niż worki wielokrotnego użytku.)

3. Wymień filtry powietrza

Filtr powietrza w układzie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) powinien być regularnie wymieniany lub czyszczony. Standardy branżowe zalecają wymianę filtra co 90 dni, zwłaszcza jeśli w domu są zwierzęta domowe lub palacz.

Filtry powietrza zatrzymują kurz, brud i inne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, które w przeciwnym razie mogłyby krążyć po całym domu. Jeśli nie wymienisz ani nie wyczyścisz filtra, ryzykujesz wdychanie zanieczyszczonego powietrza.

4. Oczyść swoje kanały powietrzne

Brak rutynowej wymiany lub czyszczenia filtra powietrza może również prowadzić do gromadzenia się brudu i brudu w przewodach powietrznych. Może to również skutkować niską jakością powietrza w pomieszczeniach. Chociaż jest to jedna z kilku przyczyn brudnych kanałów, dbanie o filtr powietrza jest niezbędne, aby mieć świeże powietrze do oddychania w domu.

Aby przedłużyć żywotność kanałów powietrznych i zapewnić sobie czyste powietrze do oddychania, poproś o ich czyszczenie przez naszych specjalistów https://www.duer.pl/klimatyzacja/warszawa/ursynow/. Nasz zespół specjalistów HVAC usunie nagromadzony brud i dokładnie oczyści dla Ciebie kanały powietrzne.

 

5. Zaplanuj usługę konserwacyjną

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach jest skorzystanie z usług naszego zespołu specjalistów, którzy wykonują konserwację systemu HVAC. Podczas wizyty konserwacyjnej nasi specjaliści przeprowadzą ogólny przegląd i regulację systemu HVAC. Ofertę możesz sprawdzić na stronie https://www.duer.pl/klimatyzacja/warszawa/przeglad/.

Obejmuje to sprawdzanie i czyszczenie filtra powietrza, przewodu kondensatu i wszystkich innych elementów systemu, aby upewnić się, że każda część systemu jest w dobrym stanie roboczym.